Организирано гледање на судењето на Младиќ во Босна

3 јуни, 20112
ratko

Организирано гледање на судењето на Младиќ во Босна. Цела Босна на улици и по кафичи. Огромен број на сараевчани ги напуштија своите домови и работни места, за да можат организирано да го следат судењето на Ратко Младиќ. Дали е ова доволен надомест за страдањата низ Босна? За некои сигурно да, но за сите што изгубија блиски од својата фамилија , сигурно не.

2 comments

 • arnela

  3 јуни, 2011 at 15:34

  Mozda ako mu stave slusalice oko vrata 😀

  Reply

 • Azra

  3 јуни, 2011 at 15:21

  Danas je za mene rat zavrsen!!!! Iako je Den Hag obicna farsa… moja velika zelja je bila da jos ovog idiota vidim na ekranu sa slusalicama na glavi!!! Juhuhuuuuuuuuuuuuuuu

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/