Фото: Оригинален поднесок за развод на Шварценегер и Шривер

5 јули, 20110
SCHWARZENEGGER SHRIVER WEDDING

Откако Марија Шривер, долгогодишната сопруга на Шварци ја дозна болната вистина за својот сопруг, се реши да стави крај на нивниот брак. Иако Шварценегер даде сè од себе, да го задржи бракот, Марија сепак држи до својата одлука.

Барањето за развод е веќе поднесено, и сега се чека на судската одлука,  да видиме дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата на шоубизнисот.

На овој линк може да  погледнете како изгледа барањето за развод на Марија Шривер:

0701_schwarzenegger

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit