Орландо Блум стана татко

9 јануари, 20110
orlando-bloom-miranda-kerr-baby-boy

Познатата двојка Миранда Кер и Орландо Блум стана родителите на момче. Нивното прво дете се роди во четвртокот утрото, според американските медиуми, 27-годишниот супермодел и нејзиниот сопруг се возбудени за својот нов член во семејството.
Медиумите уште претходно објавија дека Орландо и Миранда, очекува момче, откако биле видени во Лос Анџелес како купуваат машка бебешка облека.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi