Откачен манијак во Австрија! Со години крадел женски гаќи! :)

4 ноември, 20110
111522

Австриската полиција уапсила 36 годишен маж осомничен за 850 кражби во изминатите 4 години, при што посебен интерес му биле женските гаќи.

Човекот признал дека украл речиси 15.000 евра најчесто од кафе барови во изминативе 18 месеци, но грабежите не биле забележани поради вештата изведба на крадецот, соопштила полицијата во Линц.

Полицијата верува дека со истрагата ќе се утврди дека осомничениот извел 550 кражби од 2007 година, а кражбите ги вршел низ складиштата во кои работел, градилишта, кафе барови, спортски арени итн.

Човекот, кого полицијата ги опишала  како сериозен престапник, е обвинет за крадење и на 208 парчиња женски долен веш, која бил краден од дворови и просториите во кои се сушел веш.

Полицијата во станот на осомничениот пронашла украдена стока во вредност од 20.000 евра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş