Откачена зграда со боцки

15 ноември, 20110
orestad_building_aug06_aw64

Дизајнерите навистина знаат да излезат од границите на нормалната архитектура и да се впуштат во дизајнирање на откачени и луди проекти. Погледнете ја оваа необична зграда, чии што балкони се дизајнирани да изгледаат како боцки на самата градба.

Зградата се наоѓа во Копенхаген, Данска. Архитектите на овој комплекс велат дека сакале да создадат зграда која ќе го привлече вниманието со својата необичност, но исто така ќе биде многу удобна за живеење. Сите тераси се во форма на триаголник и имаат еднаква големина, иако се разликуваат во форма.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş