Откриен идентитетот на плавушата од сликите со Елвис Присли

9 август, 20110
elvis i grej

По 55 години откриен е иднетитетот на тајната плавуша која се појавува на една од најпознатите фотографии на Елвис Присли.

Станува збор за веќе пензионираната агентка Барбери Греј. Таа сега има 75 години, и изјавила дека во моментот кога ја правела фотографијата била многу млада и слаба и воопшто не знаела кој е Елвис Присли. Немаше никакви искри помеѓу мене и Елвис. Тоа беше прв и последен пат како го видов него, изјавила 75 годишната старица.

Инаку оваа фотографија The Kiss е направена во 1956 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit