Откриени првите цртежи на мамути во Северна Америка

27 јуни, 20110
crtezi-mamuta-498

Фрагменти од коски стари најмалку 13.000 гоидни со изгравирани мамути се пронајдени во Флорида. Додека овие животни биле пронајдени во Европа, ова откритие ви можело да биде прво на западната хемисфера, изјавиле експертите.

“Ова е многу возбудливо нема ништо слично најдено во Северна Америка“ изјавил за АР кустос на музејот Смитсонијан Денис Стендфор. Пештери со цртежи на животни пронајдени биле и во Тексас, но тие се стари околу 4000 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit