Ова е убавицата заради која принцот Albert се жени на 52 години

23 мај, 20110
princ Albert

Иако многу циници сметаа дека принцот Albert никогаш нема да заплови во брачните води, сепак нивните прогнози не се покажаа како точни.

Тој ја објави веста дека ќе стапи во брак со поранешната пливачка, 32 годишната Charlene Wittstock.

Тие не сакале да даваат подетални информации за нивната венчавка, па сега за сега познато е дека венчаницата за Charlene ќе ја дизајнира Giorgio Armani.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi