Ова го нема ни кај нас! :) 15 години поминал во боледување, а си пловел по Атлантикот! :)

4 ноември, 20110
2dd

Грахам Аксфорд пловел по водите на Атлантикот додека на негова адреса стигале илјадници фунти поради неговото боледување кое го темелел на болки во грбот.

Соочен со обвинувањата тој изјавил дека неговите болки се вистините и никогаш не би ја лажел државата.

Пловењето по Атланскиот океан е тешко и да за физички најподготвените луѓе, но Грахам успеал да го направи тоа и покрај тврдењата дека неможе да оди на работа поради болки во грбот. Овој 57 годишен маж се борел со некои од најголемите мориња во светот, а на негова домашна адреса му стигале пари и тоа цели 15 години. Аксфорд кој живее во стан во јужен Лондон, иако во Нормандија поседува куќа на фарма, а има и јахта.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş