Овие дефинитивно се само за гледање: Неверојатни чевли високи 20.32 см

7 ноември, 20110
stikli1

За Кристијан Лабутин слободно можеме да се кажеме дека е дизајнер чии чевли најдобро се продаваат, но колекцијата на чевли со високи потепетици од 20 см, веројатно ќе остане на полиците, како предмети за восхит.

За овие чевлите високи 20 см, од новата колекција на Кристијан Лабутин, тој бил инспириран од балерините, т.е. дизајнирал балетанки со високи потпетици од 20 сантиметри, украсени со Сваровски кристали.

Изложбата на овие грациозни модели се оджала во Брик Лејн во источен Лондон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi