Ози Озборн прогласен за рок легенда

14 април, 20110
ozzy_osbourne

Британскиот рокер Ози Озборн ќе биде прогласен за рок легенда на овогодинешните доделувања на наградите на музичкиот магазин”Kerrang”.

Тој во текот на својата триесет годишна кариера како соло уметник, инспирираше стотина рок фанови, изјавил уредникот на Kerrang. Како што пренесува BBC, 62 годишниот рокер наградата ќе ја прими на 9-ти јуни на свечената церемонија која ќе се одржи во Лондон.

Исто така тој ќе настапи на големиот концерт на 21 јуни по повод 30 годишнината од постоењето на рок магазинот Kerrang.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi