Ozzy Osbourne и службено прогласен за легенда

20 април, 20110
ozzy_osbourne

Пејачот Ozzy Osbourne кој се прослави со својата хеви метал група Black Sabbath, оваа недела беше прогласен за легенда. Титулата му е дадена од страна на магазинот Kerrangl.

Ozzy својата музичка кариера ја започнал во 1968 година, а покрај пеење тој се занимава и со свирење на два инструменти. Многумина го нарекуваат кум на хеви металот. Покрај кариерата со бендот, тој има и доста успешна соло кариера  како и голем успех со сопственото реално шоу “The Osbournes”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi