Паднал од 14 кат и побарал помош да стане

13 април, 20110
11
Момче од Детроит паднало низ прозорец од 14 кат на зградата во која живее.  Случаен минувач го видел момчето кое лежело на грб при свест и му се обратил со зборовите : “Помогни ми да станам“, а тој веднаш повикал Брза помош.
Момчето го преживеало ударот благодарение на тревната површина пред зградата. После несреќата е пренесен во болница, но неговата здравствена состојба оттогаш не е позната.
Сосетката на “среќното момче“ која живее во истата зграда  кажала дека не го видела падот, но бидејќи прозорците и биле отворени слушнала силен удар и си помислила дека е сообраќајна несреќа, но кога излегла видела како нејзиниот сосед лежи на земјата пред нивната зграда.
Детроитската полиција покренала истрага заради причините на несреќата.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma