Парфем со мирис на сланина

8 април, 20110
parfem od slanina

Американците очигледно се опседнати со сланина. Покрај чипосвите, пуканките со вкус на сланина, моментно хит е чоколадата со арома на сланина. Па не е ни чудо што на американскит пазар се појави парфем кој има мирис на сланина.

Парфемот е наречен BaconAir и се продава по цена од 36 долари. Тој е мешавина од есенцијални масла, билки и секако есенција од сланина. Сланината во шише е достапна во две варијанти, класик и голд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi