Парис Хилтон го пронашла духовниот мир на Бали!? Кој знае каков дух пронашла кутрата:)))

18 ноември, 20110
0

Парис Хилтон во изминатиот месец посетила 11 земји. Оваа недела таа била забележана како се одмара на индонезискиот остров Бали. Таму отишла со своја пријателка, како би одморила од натрупаниот распоред кој го имала во последно време.

И покрај фактот што Парис е позната како девојка која сака бескарајно да се забавува и пијанчи, сега и како деловна жена, таа тврди дека тука го пронашла духовниот мир.

“Се заљубив во Бали. Среќна сум поради се што видов и искусив тука. Овде е како во рајот”, изјавила Парис, за Daily Mail.

Парис додала дека посетила неколку храмови и поминала многу време со локалните животни, вклучувајќи ги и мајмуните. Нејзината пријателка, австралискиот супермодел Шајен Този и правела друштво во оваа авантура. На некои фотографии и двете позираат и ги покажуваат нивните беспрекорни тела.

Од август, Парис патува низ Светот и ја промовира својата колекција на чанти, чевли и парфеми. Нејзината бизнис империја расте неконтролираното. Само нејзините парфеми заработиле околу 1,5 милијарди долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi