Парис Хилтон си го искрши автомобилот вреден 200.000 долари

8 јуни, 20110
paris-pink-bentley-625x419

Американската старлета Парис Хилтон пред дев години искешира 200.000 долари за луксузниот автомобил “Bentley continental GT”.

Старлетата и наследничка на империјата Хилтон, пред две години си нарача автомобил кој беше направен токму според нејзините вкус и потреби. Автомобилот е обоен во розова боја, омилена на Хилтон.

Но, пред неколку дена таа доживеала сообраќајна несреќа при што автомобилот е речиси уништен.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/