Педро Алмодовар снима филм за Новак Ѓоковиќ

28 мај, 20110
pedro-moldovar-novak-djokovic

Познатиот шпански режисер е заинтересиран за соработка со тенискиот ас Новак Ѓоковиќ. Педро Алмодовар е голем фан на Новак Ѓоковиќ, тој на тенискиот турнир во Мадрид навиваше за него, а не за неговиот сонародник Рафаел Надал.

“Ѓоковиќ е феномен! Тој изгледа како обично момче од соседството, но кога ќе го запознаете ќе сфатите дека е вонсериски шармантен и многу образован, а кога да игра стварно е феноменален. Таа е синоним за успех на само 24 години, у заслужува за него да се сними филм, изјавил Алмодовар.

Добитникот на два оскари чека да заврши турнирот Rolan Garos, па потоа ќе седне да поразговара со српскиот тенисер во врска со снимањето на филмот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma