Згодна свештеничка привлекува верници во црква

28 мај, 20110
0

Важно е верниците доаѓаат во црква, па макар доаѓале да гледаат и убава жена.
Вака резонираат свештениците на англиската црква Пресвета Богородица Марија во Четерхам, благодарение на новата свештеничка црквата има повеќе посети од било кога.
Кога пристигнала симпатичната русокоса Надараџа Стефани (29)бројот на верници во англиската црква се зголемил за дупло.

Предходно на неделната миса присуствувале по 70-тина верници, сега бројот изнесува и до 150 верници.

Стефани не е само една убава глетка, таа има и што да каже, поради фактот што има завршено теологија на Кембриџ.Венчаната свештеничка пред да дојде во Црквата Светата Дева Марија таа има работено како менаџер во здравството, каде што таму заработувала помалку за разлика од сега. Нејзината цел не е да привлекува верници со нејзината убавина, туку со нејзините црковни говори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma