Песна испеана на најмногу јазици

25 октомври, 20110
Liquid_Blue_Promo

Некогаш некоја песна звучи интересно доколку е испеана на повеќе јазици. Според Гинисовата книга на рекорди, песна испеана на најголем број различни јазици е „Пасошот на земјата“ (Earth Passport) од групата Ликвид Блу.

Оваа песна е испеана на девет светски јазици, а минатата година долго време се задржа на листата на најдобри песни за танцување во САД (US Billboard Hot Dance Singles Chart).

Бендот Ликвид Блу држи уште еден гинисов рекорд, за настапување во најмногу земји. До 2010 годин, овој бенд настапувал во 100 земји ширум светот, а тие планираат да продолжат со својата светска турнеја се додека не настапуваат во сите земји на планетата.

Погледнете го видеото од спотот на оваа песна:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş