Рецепти за убавина од Кетрин Зeта Џонс

25 октомври, 20110
herbs and spices. rosemary, lavender, salt and olive

Кетрин Зeта Џонс се смета за една од најубавите жени во светот. Не случајно веќе 7 години таа е заштитно лице на козметичката компанија Elizabeth Arden. Во 2005-та година беше избрана за жена со најубава коса. За нејзе и за нејзините бјути процедури постојат многу легенди.

Нејзиниот трик за прекрасна свилена коса е многу едноставната маска приготвена  од мед и пиво. Таа тоа го употребува наместо балзам.

Таа вели дека домашно приготвената козметика е многу подобра од лифтингот и ботоксот. Нејзината омилена бјути рецепта е едноставниот пилинг направен од мед и сол, кој го употребува за целото тело еднаш седмично. Овој волшебен пилинг делува истовремено и како хидратант и како ексфолиант. После оваа процедура кожата изгледа неверојатно.

За бели и блескави заби советува да јадеме по едно јаболко после секој оброк. Понекогаш наместо јаболко, може да земете јагоди или парче ананас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş