Песните на Шакира забранети на стадионот на Реал Мадрид

31 март, 20110
shakira_football_t_big
Песните на колумбиската поп пејачка Шакира се забранети на стадионот на ФК Реал Мадрид, “Сантијаго Бернаб“ за да не ги иритира фановите на фудбалскиот клуб.
Хитовите на Шакира претходно често пати биле пуштани на натпреварите на Реал Мадрид, но според шпанските медиуми, нејзините песни повеќе не се пожелни на стадионот.
Причината за ваквата постапка е љубовната врска на Шакира и фудбалерот на Барселона, Жерар Пике, оти било оценето дека нејзината музика би можела да ги иритира фановите на Реал.
Шакира на својот “твитер“ профил неодамна објавила фотографија со Пике, под која напишала: “ви го претставувам моето сонце“.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi