Пет години помлада? Откријте како!

27 октомври, 20110
1

Возможно е! Времето лета но има начини да изгледате помлади. Тајната е во неколку мали трикови:

Внимателно со боите

Оставете ги екстремните бои на Лејди Гага и останатите ѕвезди во шоу бизнисот. Изберете максимално природна нијанса за вашата коса, златно русата, топли кафеави нијанси и мед нијансите се трите бои на сите времиња. Може да пробате и прамени со една или две нијанси посветли од косата бидејќи и даваат визуелно поголем обем.

Користете коректор

Темните кругови под очите ве прават да изгледате постаро. Затоа задолжително нанесувајте светол коректор бидејќи делува како лифтинг ефект.

Усните

Со текот на годините усните губат обем, а темните кармини само го потенцираат ова. Најдобро е да изберете безбоен, розов или бежов сјај.

Очите

Очните капаци може да се подигнат и без пластична хирургија. Посветли сенки даваат изразителност и младост на очите. Избирајте бежови и кафејави нијанси бидејќи тие одговараат на секој тип кожа и возраст.

Крај на сувата козметика

Тие се вистински предавник на возраста. Затоа не употребувајте суви или камени пудри туку кремообразни и хидратантни.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş