Пет лоши навики кои лошо влијаат на вашиот сексуален живот

12 мај, 20110
losi naviki 1

Не мора да бидете опседанти со многу правила за убав секс. Доволно е да имате желба и да иницирате тоа да се случи. Опседнатоста со музиката, дали е тивка или многу гласна, каков тип на музика ќе има, дали светлото е прејако или не… тоа само може да го попречи вашето уживање.

Експертите советуваат да заборавите на лошите навики, бидејќи со нив само ќе го уништите вашиот сексуален живот.

Во редот на лоши навики кои најчесто се случуваат тие ги набројаа: неиницијативност и не учествување во акцијата, немање желба за експериментирање, настојување за светлото да е изгаснато, лоша комуникација која продолжува и кога ќе легнете и давање приоритет на други работи пред задоволството на партнерот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi