Пета повторно шокира

1 јули, 20110
peta-campaign-logo-780981

Разголувањето на слвните личности од секогаш е ефективен начин на пропаганда на групата за заштита на животните, Пета, со тоа првлекува внимание и предизвикува контроверзии.

Нивната последна кампања ја направи провокативната Елен Ривас која крвари на грбот поради заглавени стрели, која еднаш беше карактеризирана како хорор и непогодна за објавување.

Шпанската манекенка и поранешна вереница на Френк Лампард, се сликаше за кампањата против борбата со бикови, надевајќи се дека ќе ги разубедат туристите кои доаѓаат да го гледаат овој “варварски крвав спорт“ да се откажат од таа намера.

“Мојата реклама можеби изгледа сурово, но тоа не е ништо во споредба со насилството и крвавата реалност на коридата“, изјавила манекенката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/