Петра Еклстон купи дворец од 150 милиони долари

16 јуни, 20110
1petra-ekleston

Петра Еклстон, помладата ќерка на шефот на Формула 1, Берни Еклстон, стана сопственичка на огромна луксузна вила, за која плати 150 милиони долари.Дворецот во Беверли Хилс го купила од Кенди Спелинг, вдовицата на Арон Спелинг, која се обидувала да ја продаде куќа уште од 2006 година.

Вилата има 14 спални соби, 27 бањи, куглана, козметички салон, паркинг место за сто автомобили.

Импресивната градба е изградена во 1990 годиа, а Спелинг ја купил имотот од Бинг Козби. Потоа, Спелинг ја срушил куќата и направил раскошен дом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/