Петра Немцова се венчаше

9 јануари, 20110
petra_nemcova-moet

Чешки модел и ТВ водителка Петра Немцова се вери со британскиот актер Џејми Белман, со кого се заедно осум месеци. Точниот датум на венчавката не е познат. Немцова е позната и како филантроп и основач Хари Срца Фондацијата, која им помага на децата кои го преживеале цунамито во 2004 година година. Во тој светски несреќен случај, Петра го изгуби тогашниот свршеник Симон Алтеа. Чешкиот модел беше во врска и со пејачот Џејмс Блант и актер Шон Пен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi