Петси Свејзи: Болно ми е да ги гледам снимените филмови на син ми!

20 август, 20110
majkata na patrik svejzi

ЛОС АНЏЕЛЕС-Мајката на починатиот актер Патрик Свејз, кој скоро пред две години умре од рак, Петси Свејз изјави дека неможе да ги гледа неговите филмови, бидејќи за нејзе тоа е премногу тажно.

“Грозно е”. Секогаш беше толку здрав, никој не би претпоставил дека тоа може да се случи. Никогаш немал некоја сериозна болест, вели Петси Свејз која за прв пат во медиумите зборува во врска со смртта за нејзиниот син.

Таа изјави дека била импресирана од неговата одлучност и упорност, и покрај сериозната болест ги завршил проектите кои што ги почнал и пред да дознае дека бил болен.

Петси Свејз кажа дека нејзиниот син работел по 12 часа дневно, а за време на викендите идел на хемотерапија.

Никогаш не бил тажен, би одел и би извршувал радио работи, се снимаше и се појави во емисијата. Луѓето не ни знаеја дека има премногу болки. Го знаев тоа, али он никогаш не сакаше да го признае, вели таа.

Тој беше убеден дека ќе преживее и никогаш не ја изгубил надежта, додаде Петси Свејз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit