“Pevaj brate” со продолжение

8 јуни, 20110
57557026

Актерот Милан Калениќ, најавува серија која ќе биде работена согласно со мотивите на “Pevaj brate”. Воедно познатиот актер и водител го спрема продолжението на оваа претстава со истата постава.

Поуларната претстава „Pevaj brate“ ја гледаа оклу 120.000 луѓе, а актерскиот тандем Милан Калениќ, Милан Васиќ и Андрија Милошевиќ се подготвуваат за продолжение на претставата.

Во подготовка е продолжението на претставата, ќе играме како и во претходната претстава сите тројца и ќе биде феноменално, изјавува Калениќ.

Музиката дефинитивно ќе биде главна тема и во новата претстава, ќе вметнеме и актуелни настани, но не во голема мера, бидејќи нормално немаме простор за тоа, додава актерот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi