Пијалоци од кои се слабее

6 мај, 20110
pijalociodkoiseslabee

Нутриционистите понудија неколку вкусни рецепти кои го забрзуваат процесот на топење на масните наслаги и брзо се губат вишокот на килограми. Да напоменеме, овие пијалоци пијте ги на гладен стомак.

Лубеница лаксатив

Подгответе го овој напиток така што ќе изблендирате неколку парчиња од лубеница, една чаша млеко со ниска масленост, и неколку коцки мраз. Додадете го овој пијалок во секојдневната исхрана и вашите килограми ќе почнат да се намалуваат во многу скоро време.

Јагода-банана лаксатив

Една банана и 6-7 јагоди изблендирајте ги со половина чаша млеко или јогурт со ниска масленост.

Манго и портокал лаксатив

Направете микс од ова тропско овошје со пола чаша млеко. Ќе внесете огромна количина на анти оксиданси, а при тоа ќе направите вашата фигура да изгледа убаво.

Боровинка и нане лаксатив

Направете пијалок со кој вашите масни наслаги ќе се стопат. Две чаши боровинки и едно гранче нане измешајте ги со една чаша млеко. Веќе е познато дека боровинките се одличен сојузник во борбата со вишок на килограми.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi