Пилешка салата

6 јуни, 20110
images

Подготовка:

Сварете го пилешкото и ситно исецкајте го. Додадете го претходно сварениот компир, исецкан на коцки и киселите краставички исто така исецкани на коцки. Сето тоа соединете го, посолете и додадете бибер по вкус. Додадете ги павлаката и мајонезот и промешајте.

Состојки:

  • 600гр бело пилешко месо
  • 300гр компир
  • 150гр кисели краставички
  • Павлака
  • Мајонез
  • Бибер и сол

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanmaEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı