Пипа Мидлтон купува блиндиран автомобил за заштита од фановите

26 јуни, 20110
pipa

Родителите на Пипа Мидлтон, Мајкл и Керол, се многу загрижени за безбедноста на нивната ќерка Пипа, која стана инстант ѕвезда, па планираат да и купат блиндиран автомобил.

“Керол и Мајкл преземаа низа мерки слушајќи ги советите на еден од телохранителите на принцот Вилијам. Автомобилот кој тие планираат да и го купат на Пипа ќе ги има најновите безбедносни уреди, вклучувајќи и каросерија отпорна на бомби“, изјавил извор близок на семејството Мидлтон.

Родителите на Пипа се подготвени да издвојат дури 95.000 фунти за да ја заштитат својата ќерка од сите фанови.

Во меѓувреме, медиумите продолжуваат да шпекулираат кој е партнерот на убавата Пипа, а принцот Хари, за кој се шпекулирапе дека е новото потенцијално момче, ја демантираше таа можност и нагласи дека е слободен и дека моменто воопшто и нема девојкa.

Извор: Нетпресс

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/