Хакери ги нападнале сајтовите на бразилската влада

26 јуни, 20110
5165931944e046f439cbd9632366407_orig

Хакери ги нападнале сајтовите на бразилската влада

Група хакери предизвикала привремен престанок на работата на неколку веб сајтови, пренесува Ројтер.

Групата Lulz Security изјавила дека стои зад некои од нападите, кои изјавиле дека дошле до личните податоци на председателот Дилма Русеф и градоначалникот на Сао Паоло, дури и до нивните лични телефонски броеви кои ги објавиле.

Бразилската влада соопштила дека нападот на сајтот не бил изведен за да се добијат информации и да се украдат, туку нивната цел била да го направат сајтот недостапен одредено време. Од владата изјавиле и дека срцето на системот не било компромитирано.

Веб сајтовите кои биле нападнати биле вратено во функција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit