Питер Фонда пронашол леш во паркиран автомобил

12 јануари, 20110
black swan 3 121110

Полицијата во Лос Анџелес изјави дека актерот Питер Фонда најде труп во паркиран автомобил и дека е покрената истрага во врска за тоа, јавува АП. Синот на познатиот актер Хенри Фонда ја повикал полицијата вчера, кога на булеварот Сансет, го забележал паркираното возилото во кое мртвото тело на секој човек било на предното седиште, изјави портпаролот на полицијата. Тој исто така истакнал дека Питер не е осомничен во никој случај. Питер Фонда се прослави во култниот филм “Easy Rider” во 1969 година, година во која се прославија со него и Денис Хопер и Џек Николсон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma