Плажата 7 милји

21 октомври, 20110
1

Плажата Седум милји е полукружна плажа со корален песок, а се наоѓа н западниот брег на Гранд Кајман, најголемиот остров од архипелагот Карипски острови.

Најпопуларна од сите плажи на Кајманските острови, овде се лоцирани најлуксузните хотели и туристички комплекси. И покрај името, плажата е долга само 5,5 милји (8,9 километри), таа е јавна сопственост и секој може слободно да се движи по неа. Во близина на брегот има неколку корални гребени кои се многу интересни за туристите. Покрај целиот остров живеат и многу раи, кои исто така се интересни за гледање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi