Пловечки осторови

14 јуни, 20110
naslovna

Острови кои пловат? Можеби ова ви звучи како од роман на Џонатан Свифт, но луѓето од Uros живеат секојдневно со тој факт. Ова мало јужноамериканско племе ја чува културата која е стара со милениуми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma