Почина актерката Ен Френсис секс симбол на 50- тите години

3 јануари, 20110
large_the_twilight_zone

Актерката Ен Френсис, која во 50-тите важела за секс симбол, и која најмногу е позната по филмот “Забранета Планета”, почина во Неделата на 80 годишна возраст. Во 2007-та година и бил дијагностициран рак на белите дробови каде што и била извршена операција а подоцна била подлегната и на хемотерапија. Францис починала од компликации предизвикани од рак на панкреасот во Неделата во старечки дом во Санта Барбара изјавила нејзината ќерка Џејн Емура за “Лос Анџелес тајмс “. Френсис била многу убава русокоса со истакната убавина. Во тоа време глумера рамо до рамо со истакнати ѕвезди како Спенсер Трејси, Пол Њумен, Роберт Тејлор и Глен Форд во некои од најпопуларните филмови во 50-тите. Нејзини попознати улоги се во филмовите, “Забранета Планета” и “Мед Вест”. По завршувањето на филмската кариера, Френсис продолжила да глуми во голем број на ТВ-серии, вклучувајќи ги “Невозможна мисија”,”Моите три сина”, “Зона на самракот” Чарлиевите ангели”, “Златните девојки”, “Неш Бриџис” и други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi