Почина кучето кое доби апартман од 5 милиони долари

17 мај, 20110
naslovna

Од неодамна светските медиуми ја објавија веста дека американската актерка Џенифер Анистон купила 5 милиони долари  вреден апартман во Њујорк за своето куче.  Денеска медиумите јавија дека 15 годишниот  Норман од расата Welsh corgi-terrier починал.

“Норман почина пред неколку недели“, изјавила актерката. “Беше прекрасно куче, само едноставно му дојде времето да замине“, додала Анистон.

Според предходните пишувања на Њујорк обсервер, глумицата отишла до таму, што луксузниот стан го препишала на име на кучето.

Анистон веќе посвои новно куче, Доли, а засега не се знае дали апартманот на Норман од 112 метри квадратни со балкон од 75 метри квадратни во Менхетен ќе го добие Доли.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma