Почина панк иконата, Poly Styrene

26 април, 20110
poly-styrene_1

Поранешната пејачка на групата X Ray Spex, Poly Styrene почина на 53 години, пo тешка борба со рак. Таа од минатата година боледувала од рак на карлицата и градите.

Панк групата X Ray Spex била формирана во 1976 година во Лондон. На само 18 години таа се стекнала со голема почит од панк толпата и била прогласена за икона на панкот.  Нејзиниот стил бил мошне влијателен на сите генерации.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi