Погледнете ја најубавата тројка суматриски тигри! Неверојатно! :)

27 октомври, 20110
6a010535647bf3970b0115724a0841970b-800wi

Посетителите на едена зоолошка градина во Австралија имале прилика да ги видат две од трите мали тигарчиња, кои не се срамеа да си играат пред посетителите.  Третото седеше само скриено од набљудувачите. Мајката Џумила, исто така била во центарот на вниманието.

Инаку, овој вид на тигри, може да се најдат само на индонезискиот остров Суматра, во дивината има околу 400 од нив, а оваа зоолошка е единствената во која може да се сретнат. Токму затоа овие три нови тигарчиња се од голема важност.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ba1AbEQIxtU

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi