Погледнете на кој начин Анџелина Џоли стана Мона Лиза!

8 ноември, 20110
0

Личностите како филмската ѕвезда Анџелина Џоли, Џони Деп и Никол Кидман се појавија на платната на познати уметници благодарение на компјутерската технологија.

Неколку уметници аматери имаат направено “модерни портрети” комбинирање на ликовите на познати личности со слики од познати автори, и за секоја слика се потребни неколку минути до три часа работа во Photoshop.

“Аматерските уметници користат различни техники за да се добие реална слика”, изјави Амира Рабл, сајт менаџер, на кој се среќаваат голем број на уметници. Нивната креативност често поттикнува разни натпревари и се уште не е познато дали “Холивуд Портретите” се резултат на еден од тие натпревари.

Catherine ZetaJones

 

Jennifer Aniston

 

Michael Jackson

 

Johnny Depp

 

Nicole Kidman

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş