Погледнете во албумот на Марк Цукенберг

24 јули, 20110
Mark-Zuckerberg-Plans-to-Share-His-Wealth

Основачот на една од најголемите социјални мрежи Facebook, Марк Цукенберг го покажа албумот од неговото детство.

Тој е роден во 1984 во Њујорк, и е син на татко заболекар и мајка психотерапевт, која ја напуштила својата работа за да работи во канцеларијата на нејзиниот сопруг.

Оваа фотографија ја направил неговиот татко кога тој има само пет години. Облечен во кошула и вратоврска Марк позира пред својот татко 🙂

Оваа фотографија е направена на Харвард, каде студирал Марк. Во студенстките денови кога и Facebook бил “пронајден”.

Ова се “пронаоѓачите” на Facebook. На почетните денови, пред оваа социјална мрежа да биде ултразастапена, драматично развиена и раширена по целиот свет.

Оваа слика е направена во 2006 година. На неа се Марк и неговата сестра Ренди.

Ова е фамилијата Цукенберг. Тие се сликани во 2010 година на посета на Wizarding World of Harry Potter.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit