Погледнетe го најскапиот имот во светот!

7 август, 20110
ranch

Jackson Land & Cattle во близина на градчето Џексон Хол, во американската држава Вајоминг е понуден на пазарот за недвижнини со цена од 175.000.000 долари. Заинтересирани?

Најскапата куќа на светот и земјиште се со изненадувачка големина. Ранчот е сместен во долината, со поглед кон планините, недалеку од градчето Џексон. Зафаќа површина од 2000 хектари, на него има релативно мала, но стилска дрвена куќа, плевни дизајнирани од Џонатан Фот за 52 коњи и добиток. Ранчот Jackson Land & Cattle во последните неколку години е прославен како најдоброто место за одгледување на расни коњи кои се натпреватуваат во типично американски каубојски натпревари.

Куќата има три спални соби и два одделни станови за вработените кои се одвоени од главната куќа.

Погледнете ги фотографиите и видеата да видите за што точно станува збор! Ќе бидете воодушевени!

httpv://www.youtube.com/watch?v=7evrMB7LyXA

httpv://www.youtube.com/watch?v=sQDY_vZJPC0

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit