Полицијата конфискувала автомобил направен од чисто злато! Овде нешто мириса?!! :)

25 октомври, 20110
car-gold-4

Оваа златна машина ќе допринесе за развојот на златарите во Нанјинг. Спортскиот автомобил направен од чисто злато, беше паркиран на една од улиците на Нанјинг, па полицијата го однесе поради фактот дека не бил регистриран. Целиот настан беше проследен од шокираната публика, која набљудуваше од шопинг центарот во Нанјинг, Западна Кина, како луксузниот G37 автомобил, паркиран до продавницата за накит, се конфискува од страна на Кинеската полиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi