Полнач за Ајфон како папочна врвца

24 март, 20110
Umbilical-Cord-iPhone-Charger

Јапонскиот дизајнер Мио Изава дизајнираше полнач за мобилен телефон кој изгледа како папочна врвца. Додека телефонот се полни, полначот го придвижува телефонот.

Мислењата за овој нов изум се поделени. Некои сметаат дека тоа е бизарен изум, некои сметаат дека е нешто ново, а некои пак мислат дека движењето на телефонот додека се полни може да предизвика само гребење на телефонот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi