Попара анализира: Дали Србија ќе доживее нов 5-ти Октомври?

14 април, 20110
0024

Дали во Сабота, Србија ќе доживее втор 5-ти Oктомври? Напредњаците на Тома Николиќ кријат кец во ракавот и се убедени дека во Сабота српскиот претседател Борис Тадиќ ќе мора да го објави датумот за предвремени избори во Србија. Ја чека ли Србија граѓанска војна, како што можевме да прочитаме шпекулации со слична тема во српските таблоиди? Како ќе се одразат било какви немири во Србија, врз поширокиот регион? Почнува ли отварањето на пандорината кутија на балканот?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi