Попара во чест на големиот Крал на музиката!

17 август, 20110
1

Сеќавање во чест на кралот на музиката, 34 години подоцна: Елвис Присли (1935 – 1977)

На 16 август 1977 година целиот музички свет беше шокиран кога Кралот на рок ен рол музиката почина на возраст од 42 години.

Целиот свет дојде до застој, кога актерот, пејач и музичар беше пронајден мртов во неговата вила Грејсленд. До тогаш Елвис Присли се имаше појавено во 33 филмови, доби Греми награда за животно дело на само 36 години, полнеше сали на неговите концерти, а плус служел војска во американската армија.

34 години подоцна од неговата ненадејна смрт, фановите од секаде доаѓаат пред ногиовт дом Грејсленд во чест на кралот.

Погледнете наназад во животот на незаменливиот Елвис Присли низ фотографиите.

Elvis na nastap vo 1956 godina
Elvis na nastap vo 1956 godina
Elvis dodeka sluzel vojska 1958 godina
Elvis vo bazata na SAD vo Zapadna Germanija 1958 godina
Svadbata na Elvis i Prisila vo Las Vegas 1967 godina
Parot se razvede 6 godini podocna
Kralot so pretsedatelot Nikson 1970 godina
Elvis na koncert vo 1974 godina
Komemorativni poshtenski marki vo cest na kralot
Grobot na Elvis Prisli

 

Да се потсетиме на песните на Кралот кои ден денеска се слушаат.

httpv://www.youtube.com/watch?v=-v2ZduaiJjM

httpv://www.youtube.com/watch?v=9utyJMkHUw8

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit