Со фекалии и урина по противничките навивачи:)) ова сосема ново а?:))) за патентирање:)

17 август, 20110
timthumb.php

Германската полиција потврдила дека покренала истрага против неколку хулигани симпатизери на фудбалскиот клуб Келн за инцидентот што се случил во текот на натпреварот против Шалке во саботата. Хулиганите фрлале кон противничките навивачи чаши полни со урина и фекалии.

Полицијата како доказ се послужила со видео снимки од камерите кои биле поставени на стадионот и веднаш ги идентификувала сторителите.

Хулиганите и пред натпреварот правеле нереди  каде полицајците биле гаѓани со разни шишиња и тврди предмети, исто така оштетиле и неколку автомобили на пат кон стадионот. Полицијата морала да употреби палки и солзавец за да ги смири хулиганите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit