Поранешна порно дива им читала книги на основци!? Добро образование ќе им пренесе:)))

13 ноември, 20110
sasha-grey-rolling-stone-magazine-3

Поранешната порно ѕвезда Саша Греј, која со 23 години се повлече од порно индустријата, читала книги на ученици во Емерсон училиштето во Комптон Калифорнија, и предизвикала гнев кај родителите. Често нарекуваната порно легендата, Саша учествувала во традиционалното читање на приказни на ученици и не гледала ништо лошо во тоа.

“Јас сум многу посветена на образованието. Сфаќам дека луѓето имаат свое мислење за тоа која сум и што сум. Јас сум актерка, уметник, ќерка, сестра и партнер. Имам минатото со кое некои луѓе не се согласуваат, но тоа не дефинира која сум јас . Верувам дека иднината е на децата, и продолжувам да ги поддржувам образовните програми “, изјави Саша, за Хафингтон пост.

Претставниците на училиштето се соочиле со гневот на родителите, кои за ова дознале од Твитер профилот на Саша.

Порно легендата Греј не е повеќе во порно индустријата, таа објавува книги и поддржува активностите на многу здруженија. Исто така, јавно ја поддржала Occupy Wall Street. Во порно индустријата влегла штом  наполнила 18 години, а брзо потоа се здобила со многу награди за нејзините перформанси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş