Повторно имаме свештеник како силувач, и повторно во Америка

22 август, 20110
dalerichardson2

Дејл Ричардсон, свештеник на Баптистичката црква во Јужна Каролина е уапсен и обвинет дека киднапирал и силувал три жени. Тој на жртвите им се заканувал со пиштол и ги принудувал на сексуален однос. Две од жените ги силувал зад црквата каде што држел миса.

Ричардсон е обвинет и за киднапирање на четврта жена, која сексуално не ја злоупотребувал. Својата последба жртва според АП, Ричардсон ја киднапирал минатиот месец. Тој и  понудил превоз, но кога жената видела дека нешто чудно се случува се обидела да излезе од автомобилот, но тогаш тој и се заканил со пиштол и и ги врзал рацете.

Тој жената ја одвел на местото каде што претходно ги силувал и предходните жртви, но сепак не ја силувал, по кратко време ја пуштил. Жената веднаш отишла во полиција и го пријавила свештеникот.

Ричардсон пред судот изјави дека не е виновен за кривичните дела за кои тој е обвинет.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit