Повторно во тренд е црно-белата шминка

3 мај, 20110
kimber

Кога станува збор за модата таа секогаш се навраќа на минатите години. Така и шминката го навраќа трендот на минатите години. За да бидете во тренд светските стручњаци советуваат да користите црна и бела сенка за очи. Заборавете на колоритните тонови и на вашите очи нека бидат застапени само црната и белата боја.

Интензивно нашминканите очи комбинирајте ги со бледи и речиси неприметни тонови на кармин. Кога вашите очи се истакнати, тогаш усните нека бидат неутрални.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi